PODZIEL SIĘ

Auto będzie dostępne w salonach od stycznia. Prawdopodobnie także w Polsce!

Lotus wprowadzi do oferty skrzynie automatyczną. Będzie ona montowana w dwóch modelach: Lotus Exige S oraz Lotus Exige S Roadster. Fani brytyjskiego producenta niszowych samochodów sportowych mogą czuć się zawiedzeni, jednakże zapewnia on, że nowa przekładnia to połączenie szybkości i niezależności skrzyni manualnej z wygodą skrzyni automatycznej.

Według zapowiedzi, Lotus Exige S Automatic wejdzie do sprzedaży w styczniu. Dotyczy to także Polski, gdyż od 2011 roku działa w Warszawie oficjalny diler marki.

Z automatyczną skrzynią biegów auto rozpędza się od 0-100 km/h o 0,1 sekundy szybciej w stosunku do wersji z manualem. Odmianie z automatem zajmuje to 3,9 sekundy. Co więcej, niezależnie od rodzaju przekładni, obie wersje osiągnęły na torze taki sam czas.

Lotus Exige S jest już trzecim wcieleniem tego modelu. Najnowsza generacja została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2011 roku.[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Lotus-Exige-S.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Lotus-Exige-S.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Lotus Exige S” align=”center” prettyphoto=”true”]