PODZIEL SIĘ

Auto ma mieć potężny 9-litrowy silnik. Absolutny obłęd!

Pochodząca z Kalifornii firma Trion Supercars tworzy właśnie nowe superauto. Biorąc jednak pod uwagę deklarowane przez producenta osiągi, przydałaby się całkiem nowa klasa dla tego typu pojazdów. Otóż Trion Nemesis, bo o nim mowa, ma mieć na pokładzie podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 9-litrów! Producentowi udało się wykrzesać z niego aż 2000 KM. Całość ujarzmić ma 8-biegowa skrzynia sekwencyjna oraz napęd na cztery koła. Producent chce także zastosować nadwozie z włókna węglowego oraz rzecz jasna sportowe zawieszenie. Jeśli Trion Nemesis faktycznie będzie zbudowany w ten sposób i odpowiednio zestrojony, to według twórców ma osiągać pierwsze 100 km/h w 2,8-sekundy. Jego prędkość maksymalna ma z kolei oscylować w granicach 450 km/h.

Według Trion Supercars, Nemesis ma trafić do sprzedaż mniej więcej na początku 2016 roku. Jednak już w lutym 2015 powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej, bo wtedy mają ruszyć testy auta. Przewidywana cena Trion Nemesis to milion dolarów. Powstać ma tylko 50 sztuk tego wyjątkowego auta.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Passat także w wersji CC i Alltrack
Następny artykułLotus Exige S Automatic – gokart dla wygodnych
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.