PODZIEL SIĘ

Szykuje się niezła rywalizacja w segmencie małych crossoverów.

Japoński producent idzie w zaparte. Po całkiem niezłym debiucie Mazdy CX-5, a także dobrze ocenianą limuzyną sygnowaną numerem 6, czas na kolejne nowe auta. Tym razem będzie to mały crossover, będący konkurencją między innymi dla Nissana Juke’a.

Mazda CX-3 została zaprojektowana zgodnie z nowymi standardami producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni. CX-3 otrzyma więc technologię SKYACTIV, co pozwoli na zmniejszenie zużycia paliwa. Całość z kolei zaprojektowano w stylizacji KODO. Mowa o dość agresywnych liniach nadwozia, które charakteryzują Mazdę 6 oraz model CX-5. Nowa Mazda CX-3 będzie zatem miała sporej wielkości grill, co zresztą już teraz można zobaczyć na pierwszym szkicu, który publikujemy powyżej.

Auto ma zadebiutować podczas salonu samochodowego w Los Angeles pomiędzy 21 a 30 listopada tego roku. Oprócz tego, mamy również zobaczyć nowe silniki, które będą działać pod maską wyczekiwanego od lat następcy kultowej MX-5.

W przyszłym roku do sprzedaży trafi też nowa Mazda 2. Więcej na jej temat możecie znaleźć w poprzednim naszym newsie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFabryka Abartha. Teraz zwiedzisz ją na Google Street View
Następny artykułSubaru Forester STi – mamy nowe zdjęcia
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.