PODZIEL SIĘ

570 KM i sprint do pierwszej setki w 3,2-sekundy wgniotą w fotel każdego.

Audi podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w USA, ma zamiar zaprezentować limitowaną wersję R8. Będzie to Audi R8 Competition inspirowane wyścigowym modelem LMS. Powstanie tylko 60 sztuk tego wyjątkowego auta.

Pod maską znajdzie się silnik 5,2-litra V10, czyli taki sam jak w modelu R8 GT. Jednak ten ma generować o 10 KM więcej, czyli 570. Na pokładzie znajdzie się siedmiostopniowa przekładnia automatyczna S-Tronic. Sprint do pierwszych 100 km/h zajmie jedynie 3,2-sekundy, a prędkość maksymalna tego monstrum wyniesie 320 km/h. To najszybsze Audi w historii marki.

Nie zabraknie też różnych detali, które wyróżnią model Audi R8 Competition od pozostałych R8: czarne felgi, czy ceramiczno-karbonowe hamulce z czerwonymi zaciskami. Pod dostatkiem będzie też innych elementów karbonowych. Spojlery, czy deska rozdzielcza to nie wszystko, co zostanie wykonane z tego lekkiego materiału.

Więcej na temat auta dowiemy się podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Poniżej prezentujemy zdjęcia Audi R8 Competition.

[minigallery ids=”8540″ prettyphoto=”true”]