PODZIEL SIĘ

Będzie to wersja coupe flagowej limuzyny Mazdy, czyli modelu 6.

Mazda 6 Coupe ma być bezpośrednim rywalem dla BMW 4. Jak podaje brytyjski Autoexpress, auto ma oferować dwudrzwiowe nadwozie. Biorąc jednak pod uwagę rosnącą popularność czterodrzwiowych coupe, zapewne nie można wykluczyć również takiej wersji.

Japoński producent zdecydował się na stworzenie wersji coupe modelu 6, ze względu na sporą popularność limuzyny. Jednocześnie coupe ma być pojazdem luksusowym, pozycjonowanym nieco inaczej niż nadchodząca Mazda MX-5. Kto wie, może Mazda 6 Coupe zadowoli fanów RX-8, który został wycofany z rynku? Japoński producent już od dawna zastanawiał się nad nowym autem tego rodzaju, więc być może właśnie nadszedł czas na wkroczenie do segmentu, w którym Mazdy w tej chwili nie ma.

W porównaniu do sedana, wersja coupe ma być niższej zawieszona oraz mieć kilka sportowych dodatków. Według doniesień brytyjskiej prasy, auto miałoby ukazać się na rynku w 2016 roku.

Więcej informacji na temat Mazdy możecie znaleźć w naszym newsach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFord Kuga dostanie nowe silniki
Następny artykułAudi R8 Competition to najszybsze Audi w historii!
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • #1 – nie ma czegoś takiego jak czterodrzwiowe coupe 🙂
    #2 – jak będzie mieć napęd na przód to w żadnym wypadku nie będzie konkurentem dla RX-8, czy nawet substytutem.

    #3 – sam wygląd jest bardzo ciekawy i nowe Mazdy to istny moto show jeżdżący po drogach 🙂