PODZIEL SIĘ

Trudno znaleźć w tym koncepcie coś, czym to auto miało nie być. Może poza busem.

Na pierwszy rzut oka Fiat FCC4 Concept to połączenie coupe z pickupem. Sam Fiat nazywa go czterodrzwiowym coupe z przygodową duszą. Auto uniwersalne? Takie próbują już być SUV-y, ale ten pojazd klasycznym SUV-em nie jest chociażby ze względu na mocno spłaszczony dach i bagażnik przypominający ten z pickupów. Z SUV-a ma jednak wysoko zawieszone podwozie oraz ogromne koła.

Fiat FCC4 Concept powstał w dziale projektowym latynoamerykańskiego studia Fiata i został przygotowany specjalnie na salon samochodowy w Sao Paulo. Widać w nim dość frywolną duszę projektantów, czyli coś, czego brakowało od dawna we Fiacie. Imponujące oprócz samego wyglądu, są też wymiary Fiata FCC4 Concept. Ma aż pięć metrów długości, prawie dwa szerokości oraz 1,6 metra wysokości.

Pytanie tylko ile z tego konceptu zostanie w finalnej produkcji i jakie w ogóle auto miałoby powstać na jego podstawie? Raczej kolejnej odmiany Fiata 500 trudno nam będzie się spodziewać.

Zdjęcia Fiat FCC4 Concept:
[minigallery ids=”8560″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLexus RC F wjeżdża do polskich salonów. Z impetem!
Następny artykułLincoln otrzyma 5 miliardów dolarów na rozwój
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.