PODZIEL SIĘ

Wiemy jakie dwa nowe modele powstaną w pierwszej kolejności.

Lincoln od wybuchu kryzysu pod koniec ostatniej dekady, nie radzi sobie zbyt dobrze. Właściciel marki – Ford, nie poddaje się jednak. Zapowiedział właśnie przekazanie około 5 miliardów dolarów na inwestycje w Lincolnie. Jest to spora kwota, zważywszy na fakt, że amerykański Ford, jeszcze niedawno również był w tarapatach. Inwestycji dał zielone światło szef Forda, Mark Fields, a Lincoln będzie otrzymywał pieniądze stopniowo przez najbliższe 5 lat.

Wielka inwestycja sugeruje powstanie poważnych planów wobec marki. I tak rzeczywiście jest. Lincoln ma stać się równoprawnym rywalem Mercedesa i BMW. Środkiem do tego mają być nowe modele zbudowane na platformie D6. W najbliższym czasie na drogi ma wyjechać nowy model MKX (na zdjęciu poniżej) oraz kolejna generacja Lincolna Navigatora (na zdjęciu powyżej). Konstrukcja tego drugiego ma bazować na Fordzie F-150, czyli słynnym pickupie. Jego nadwozie będzie  w dużej części wykonane za aluminium. Nowe modele marki mają mieć zarówno przedni, jak i tylny napęd oraz tzw. 4×4.

Celem Forda jest osiągnięcie sprzedaży 300 tysięcy samochodów do 2020 roku. Zapowiada się zatem walka z potężnymi graczami z Niemiec. Dla nas najważniejsze jest jednak to, czy Ford zdecyduje się na wprowadzenie marki do Europy?[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Lincoln-MKX.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/10/Lincoln-MKX.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Lincoln MKX” align=”center” prettyphoto=”true”]