PODZIEL SIĘ

Kia już w przyszłym roku wprowadzi do sprzedaży nową Optimę. Będzie miała bardziej agresywny wygląd od obecnie sprzedawanego modelu.

Kia będzie chciała mocno zaatakować swoich konkurentów w postaci VW Passata, Forda Mondeo oraz Opla Insigni. Nowa Kia Optima ma się charakteryzować bardziej ostrym wyglądem, lepszą jakością wykonania elementów w środku, a także kilkoma opcjami w gamie silników. Oprócz benzyny i diesla, Kia Optima będzie dostępna także w wersji hybrydowej. Ta ostania trafi jednak do sprzedaży nieco później niż dwie pierwsze wersje.

Auto przejdzie kilka zmian jeśli chodzi o wygląd, choć nieco nawiązuje do obecnej na rynku wersji, którą pokazujemy na zdjęciu powyżej. Dziennikarze serwisu AutoExpress mieli już okazję zobaczyć na żywo samochód. Z tyłu na przykład zderzak zostanie nieco poszerzony, aby zmniejszyć opory powietrza. Jak czytamy na AutoExpress, sporym zaskoczeniem jest naprawdę duży skok jakości w przypadku elementów we wnętrzu. Deska rozdzielcza jak i fotele zostały pokryte skórą, a na środku uwagę przykuwa wielki ekran wyświetlający różne informacje. Ponadto deska przypomina też nieco rzędowo pogrupowane elementy – trochę na wzór stosowanych w BMW.

Niestety mało póki co wiemy na temat silników. Oprócz tego, co zostało wcześniej zaznaczone, szef koncernu potwierdził, że w ofercie znajdzie się udoskonalona wersja diesla 1,7 CRDi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRusza akcja Znicz. Kilkanaście tysięcy policjantów na ulicach
Następny artykułRenault Duster Oroch – coś dla kitesurferów
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.