PODZIEL SIĘ

Renault pokazało właśnie specjalny model Dustera, który z pewnością spodoba się miłośnikom poskramiania fal.

Francuski producent coraz bardziej chce zaistnieć na rynku południowoamerykańskim. Z tego względu przedstawił swój pomysł na nowe auto dla surferów. To Renault Duster Oroch. Oczywiście bazuje on na znanej w Europie Dacii Duster, ale za oceanem, Dacia działa pod nazwą Renault, stąd nieco myląca dla mieszkańców Starego Kontynentu nazwa.

Renault opracowało więc pickupu, który ma podbić tamtejszy rynek. Nie jest to projekt skazany na porażkę, a wręcz przeciwnie. Aż 75 procent aut sprzedawanych w Ameryce Południowej to właśnie pickupy.

Oroch w porównaniu do Dustera z Europy, zamiast tylnego bagażnika ma sporą pakę. Z tego względu auto zostało nieco wydłużone. Ale to nie wszystko. Oroch ma w słupkach C zamontowane kamery. Wszystko po to, aby móc nagrywać własne oraz znajomych wyczyny. Ciekawe? Na pewno w dobie coraz bardziej popularnych kamerek do sportów ekstremalnych jak GoPro to rozwiązanie warte zainteresowania. Dodatkowo nagrania można od razu oglądać na centralnie umieszczonym na desce rozdzielczej wyświetlaczu (szczegóły w filmiku poniżej). To jeszcze nie wszystko. Pomiędzy kabiną pasażerów a paką umieszczone zostały specjalne pułki na deski kitesurfingowe.

Zdjęcia Renault Duster Oroch:

[minigallery ids=”8658″ prettyphoto=”true”]

Renault Duster Oroch na filmie:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowa Kia Optima potwierdzona
Następny artykułBMW X. Bawarski producent świętuje jubileusz serii
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.