PODZIEL SIĘ

Niemiecki tor wyścigowy już od lat borykał się z problemami finansowymi. Czy nowy inwestor coś zmieni?

Niemieckie media donoszą, że popularny tor Nurburgring został sprzedany rosyjskiemu miliarderowi, który nazywa się Viktor Kharitonin. Rosjanin dorobił się swojego majątku w branży farmaceutycznej, robiąc wcześniej interesy z innym znanym przedsiębiorcą Romanem Abramovichem.

W marcu Nurburgring został kupiony za 77 milionów euro przez dwie firmy Capricorn Group i Getspeed. Pierwsza z nich była właścicielem 2/3 toru. Szybko okazało się jednak, że nie jest to firma w dobrej kondycji finansowej. Jako większościowy udziałowiec, Capricorn postanowiło sprzedać tor. Getspeed zapłaciło z kolei do tej pory tylko pierwszą ratę za swoją część inwestycji, czyli 5 milionów euro. Jak widać, mimo nowych zarządzających, tor nie wyszedł na prostą finansową.

Teraz jednak przychodzi nowa nadzieja w rosyjskim inwestorze. Z tego co podaje niemiecki Wirtschafts Woche, dowiadujemy się, że Viktor Kharitonin zapłacił już dwie z trzech rat płatności za tor. Resztę ma wpłacić do grudnia tego roku. Niestety szczegółowe plany, jakie ma Kharitonin wobec toru, nie są znane.

Do tej pory na Nurburgring rozgrywane były między innymi wyścigi Formuły 1. Na tor można także przyjechać własnym autem i po opłaceniu konkretnej stawki, sprawdzić w ekstremalnych warunkach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPorsche Panamera Exclusive Series – tylko 100 sztuk
Następny artykułMercedes AMG inwestuje w motocykle
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.