PODZIEL SIĘ

Czyżby w nowych autach niemieckiego producenta miałyby zagości silniki z MV Agusta?

Mercedes AMG kupiło 25 procent udziałów we włoskiej firmie produkującej motocykle, czyli MV Agusta. Producent ten znany jest przede wszystkim ze sportowych maszyn, bardzo cenionych w sporcie motorowym. Jak podaje Mercedes, to długofalowa inwestycja, która ma być korzystna dla obu podmiotów.

Dlaczego jednak Mercedes AMG zdecydował się kupić właśnie udziały w tej firmie? Otóż dzięki inwestycji będzie mieć dostęp do jednych z najlepszych silników na rynku. Mowa o trzycylindrowych jednostkach, które pod zmienioną forma, mogą być wykorzystywane w autach AMG jak i zwykłych Mercedesach. Oczywiście wszystko po to, aby zmniejszyć zużycie paliwa, o które teraz walczą niemal wszyscy producenci.

MV Agusta dostanie z kolei nie tylko zastrzyk potrzebnej gotówki (przez ostatnie cztery lata firma była kupowana i sprzedawana przez wiele koncernów, jak na przykład Harley-Davidson oraz Proton). Włoski producent ma dostać między innymi wsparcie marketingowe oraz zaplecze do tworzenia nowych silników i rozwoju własnego biznesu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLegendarny tor Nurburgring sprzedany rosyjskiemu miliarderowi
Następny artykułSzybcy i wściekli 7. Znamy datę premiery
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.