PODZIEL SIĘ

Japoński producent przygotowuje specjalną wersję nowego roadstera.

Kilka tygodni temu Mazda po raz pierwszy pokazała najnowszą wersję modelu MX-5. Ten został mocno odmieniony w stosunku do poprzedniej generacji. Przede wszystkim autko zyskało na bardziej muskularnych kształtach i agresywnym wyglądzie. Jednak w najnowszej wersji, która jest przeznaczona na tor, jeszcze mocniej podkreśla zadziorność.

Mazda MX-5 Cup to auto, które ma się przyczynić do popularyzacji motorsportu na świecie i rywalizacji na torze. Po jej zakupie, kierowca nie musi dokonywać żadnych modyfikacji. Auto ma już zamontowaną klatkę bezpieczeństwa, pakiet sportowych dodatków w postaci spojlerów przyklejających pojazd do nawierzchni, kubełkowe fotele oraz sportowe szerokie opony. W środku Mazda MX-5 Cup została pozbawiona zbędnych udogodnień dla kierowcy, wszystko po to, aby zmniejszyć masę pojazdu. Auto nie ma nawet wewnętrznych klamek. Te zostały zastąpione sznurkami.

Niestety póki co Mazda nie zdradza zbyt wielu szczegółów jeśli chodzi o moc auta. Wiemy jedynie tyle, że pod maską zagości czterocylindrowy dwulitrowy silnik SkyActiv.

Mazda liczy natomiast na to, że jego nowe auto znajdzie zwolenników w światowych wyścigach, podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego modelu MX-5.

Mazda MX-5 Cup zdjęcia:

[minigallery ids=”8764″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHyundai Elantra – 10 mln egzemplarzy i 10 lat
Następny artykułVolkswagen udostępnił darmową aktualizację nawigacji
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.