PODZIEL SIĘ

Model Cayenne GTS będzie teraz mieć nowy silnik. Niestety już nie V8.

Porsche Cayenne GTS przeszło facelifting. Na żywo będzie go można zobaczyć już niebawem podczas salonu samochodowego w Los Angeles, ale dziś Porsche postanowiło pokazać jego pierwsze zdjęcia. Ponadto niemiecki producent zdradził nieco szczegółów technicznych.

Spora zmiana zaszła pod maską. Tam nie będzie już gościć silnik V8 o pojemności 4,8-litra, a mniejsze V6 mające 3,6-litra. To jednak nie oznacza słabszych osiągów, a wręcz przeciwnie. Auto ma teraz 440 KM oraz moment obrotowy sięgający 600 Nm. Porównując nowe Cayenne GTS ze starszą wersją, do dyspozycji jest o 20 KM więcej oraz dodatkowe 85 Nm. Jednak najważniejsze dla Porsche jest to, że udało się zmniejszyć spalanie. Teraz auto pozwoli oszczędzić 0,9-litra paliwa więcej niż w przypadku poprzednika.

Jednocześnie nowe Porsche Cayenne GTS żwawiej radzi sobie też na drodze. Do pierwszej setki rozpędza się w 5,2-sekundy, a jego prędkość maksymalna to 262 km/h. Czas ten można jeszcze skrócić o 0,1-sekundy wybierając pakiet Sport Chrono.

Auto zostało także nieco obniżone i jak to na facelifting przystało, zyskało kilka nowych elementów nadwozia. Nie ma tutaj jednak rewolucyjnych zmian. W końcu to Porsche.

Porsche Cayenne GTS zdjęcia:

[minigallery ids=”8754″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł100 mln złotych na nowe samochody dla policji
Następny artykułWracają do korzeni. Będzie nowy model Volvo V60 Cross Country
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.