PODZIEL SIĘ

Pierwszy raz nazwa Cross Country na tylnym zderzaku Volvo pojawiła się w 1997 roku.

Na samochodach z logiem Volvo ponownie pojawi się nazwa Cross Country. Tym razem nowym samochodem szwedzkiego producenta z tym emblematem będzie Volvo V60 Cross Country. Auto zostanie zaprezentowanie na rozpoczynającym się 18 listopada salonie samochodowym w Los Angeles. W europejskich salonach zagości dopiero w maju 2015 roku. W lepszej sytuacji będą Amerykanie. W USA model ten będzie dostępny zaraz po premierze.

Pierwszy raz nazwa Cross Country na tylnym zderzaku Volvo pojawiła się w 1997 roku. Wówczas zaprezentowano Volvo V70 Cross Country. Później jednak oznaczenie uterenowionych modeli zostało przyćmione przez dwie litery – XC. Następna modelu nosił już nazwę XC70. Marka postanowiła jednak powrócić do korzeni, czego dowodem jest pojawienie się uterenowionej odmiany Volvo V40 w 2013 roku. Z kolei następca obecnego na rynku modelu XC70 będzie nosił nazwę V90 Cross Country.

Volvo V60 Cross Country ma o 65 mm większy prześwit  – wynosi on ponad 20 cm. Wzmocniono również zawieszenie, które częściowo pochodzi z modelu XC70.  Zastosowano również system zarządzania momentem obrotowym przekazywanym na napędzane koła. Do wyboru będą 18 lub 19 calowe felgi z oponami o wysokim profilu. Jak wysokim? Tego producent nie ujawnił, ale jak widać na zdjęciach powinien on być wystarczający.[minigallery ids=”8729″ prettyphoto=”true”]

Z zewnątrz Volvo V60 Cross Country będzie się wyróżniać, zamontowanymi z przodu i z tyłu osłonami podwozia oraz bocznymi listwami ochronnymi. We wnętrzu z kolei, auto ma mieć nowy wzór skórzanej tapicerki z brązowym szwem.

Pod maską zamontowany zostanie 2,5 litrowy, pięciocylindrowy silnik benzynowy o mocy 250 KM z napędem na cztery koła o oznaczeniu T5 AWD, a także diesel D4 AWD oraz D5 AWD o pojemności 2,4 litra. Dostępna będzie również oszczędna przednionapędowa wersja Drive -E z nowym dwucylindrowym dieselem.