PODZIEL SIĘ

Włoski producent podkreśla, że nowa odmiana Fiata 500 ma być zbliżona do Jeepa Renegade. Przede wszystkim jeśli chodzi o wykorzystane podzespoły.

Fiat 500X mierzy 4,25 m długości, 1,8 m szerokości i 1,6 m wysokości. W bagażniku jest z kolei miejsca na 350 litrów bagażu. Nie jest to za dużo jak na małą terenówkę, stworzoną do podróżowania po trudnym terenie, ale na weekendowe wypady za miasto powinno wystarczyć.

Na początku dostępne będą jedynie trzy jednostki napędowe. Motor o pojemności 1,4-litra Turbo MultiAir II, który generuje 140 koni. Połączony jest z sześciostopniową skrzynią manualną. Dla bardziej oszczędnych do wyboru będzie diesel 1,6 MultiJet II. Ten ma z kolei 120 KM wspomaganych taką samą skrzynią jak benzynowa jednostka. Na koniec zostaje jeszcze 2,0 MultiJet II o mocy 140 KM. Ten jednak dostępny będzie z dziewięciostopniowym automatem.

Ponadto na rynku mają zagościć także 1,4 Turbo MultiAir II o mocy 170 KM i 2,4 Tigershark ze 184 końmi na pokładzie.

Poniżej możecie zobaczyć galerię zdjęć najnowszego Fiata 500X:

[minigallery ids=”8802″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMcLaren Sports Series – przedpremierowa zapowiedź
Następny artykułWielkie porządki! Mercedes zmieni oznaczenia modeli
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.