PODZIEL SIĘ

Po czterech latach niemiecki producent zdecydował się na kilka zmian w swoim najmniejszym modelu.

Ponad 500 tysięcy sztuk Audi A1 rozeszło się na całym świecie. To całkiem niezły wynik jak na nowy model w gamie. Aby nieco bardziej zainteresować klientów, Audi postanowiło odświeżyć swojego malucha. Pod ostrze chirurgiczne poszły między innymi lampy oraz progi. Rozszerzona została także gama kolorów. Ale to nie wszystko.

Po raz pierwszy Audi umieściło w swej ofercie dwa nowe silniki trzycylindrowe. Mowa o 1.0 TFSI i 1.4 TDI. Spalanie wszystkich jednostek napędowych obniżono o dziesięć procent, a ich moc sięga od 90 KM do 192 KM. Niezależnie od typu i pojemności silnika, za przenoszenie siły napędowej odpowiedzialna jest siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów S tronic.

Ponadto spore zmiany zaszły w elektromechanicznym wsparciu układu kierowniczego. Wraz z rosnącą prędkością zmniejsza się jego oddziaływanie. Dodatkowo sposób jego pracy można zaprogramować za pomocą systemu wyboru dynamiki jazdy Audi drive select. Kierowca, wybierając jeden z kilku trybów, określa także sposób funkcjonowania innych systemów, m.in. regulowanych amortyzatorów.

Zdjęcia nowej wersji Audi A1 możecie zobaczyć w galerii poniżej.

[minigallery ids=”8941″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułButik Bugatti. Nie kupisz tam samochodu, ale…
Następny artykułKolejne inwestycje Mercedesa w światła LED
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.