PODZIEL SIĘ

W przeciwieństwie do swoich głównych konkurentów, czyli Audi i BMW, Mercedes nie zamierza rezygnować ze świateł typu LED.

Kiedy pozostałe dwie marki mogą się już pochwalić osiągnięciami z zakresu świateł laserowych, koncern ze Stuttgartu prezentuje kolejne unowocześnienia swoich reflektorów LED.

Według informacji, jaką podał Mercedes, wkrótce do nowych modeli trafią reflektory z wmontowanymi 84 diodami LED. Do tej pory były to maksymalnie 24  diody. Takie światła można w tej chwili znaleźć m.in. w CLS-ie. Nowa konstrukcja będzie montowana sukcesywnie w kolejnych modelach Mercedesa zgodnie z hierarchią. Zapowiedziano także wprowadzenie systemu High Range LED, dzięki któremu zasięg widoczności wydłuży się do 600 metrów bez efektu oślepiania innych użytkowników drogi.

Czy więcej znaczy lepiej? To się dopiero okaże.[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/11/Mercedes-lampa-LED-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/11/Mercedes-lampa-LED-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Mercedes LED Techonology” align=”center” prettyphoto=”true”]