PODZIEL SIĘ

Tak będzie wyglądał nowy Peugeot 2008 DKR.

Do następnego rajdu Dakar zostało już tylko półtora miesiąca. Tymczasem francuski producent udostępnił zdjęcia na których widzimy, jak Peugeot 2008 DKR będzie się prezentował na najbardziej wymagającym rajdzie świata. Rozpocznie się on 4 stycznia przyszłego roku.

Peugeot 2008 DKR został stworzony wspólnie przez firmy trzy firmy: Peugeot, Red Bull i Total. Po siedmiu miesiącach testów z jednokolorowym nadwoziem maszyna opracowana przez francuskich konstruktorów zmienia wygląd.

Stéphane Peterhansel z zespołu podkreśla, że pomalowanie kabiny na biało stanowi atut wobec upału. Jeździłem już samochodem z czarnym dachem i to naprawdę robi różnicę!

Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport mówił, że zespół ma do czynienia z zupełnie nowym samochodem, więc niezbędna jest pewna ostrożność. – Podchodzimy do tej przygody ambitnie, ale też z dużą pokorą. Rozpoczynamy starty w rajdach terenowych od najtrudniejszej próby, więc na pewno napotkamy wiele przeszkód i problemów. W pierwszym roku naszym celem nr 1 jest dotarcie jak najdalej z jak największą ilością samochodów.

Carlos Sainz, tak mówił o stworzonym aucie. – Po jazdach testowych wiemy, że samochód może jechać bardzo szybko, nawet jeśli, jak w przypadku każdego nowego samochodu rajdowego, w pierwszym roku startów trudno jest być w 100 procent pewnym jego niezawodności.

Na 48 dni przed startem kalendarz zespołu jest wypełniony po brzegi: 20 listopada ciężarówki pomocy technicznej, wypełnione sprzętem i częściami zamiennymi, zostaną załadowane na statek, który zabierze je do Argentyny. Następnie trzeba będzie jeszcze dokończyć montaż samochodów rajdowych, które w połowie grudnia zostaną wysłane na miejsce samolotem, po ostatniej sesji jazd próbnych, która odbędzie się w Maroku na początku grudnia. Kierowcy muszą jeszcze przejść intensywne przeszkolenie z mechaniki, które ma ich przygotować do wykonania pilnych napraw w samochodzie i do stawienia czoła czekającemu ich w styczniu maratonowi (etap bez możliwości korzystania z pomocy technicznej).

Źródło: Peugeot, Mototarget, Motoday