PODZIEL SIĘ

Poprzednik sprzedał się liczbie 1,260 mln sztuk. Po 9 latach czas na następcę Mitsubishi L200.

W Tajlandii firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentowała nowego pickupa o nazwie Triton. Auto jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów marki na świecie. Poprzednia generacja obecna na rynku od 2005 roku sprzedała się w skali globalnej w liczbie 1,260 mln sztuk. U nas model ten jest znany pod nazwą L200.

Mitsubishi Triton produkowany jest w fabryce Laem Chabang (Tajlandia). Po debiucie w Tajlandii nowy samochód wejdzie do sprzedaży w państwach Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej, Oceanii, na Bliskim Wschodzie, a także w Europie, Afryce i Ameryce Łacińskiej. Docelowo firma będzie eksportować go do około 150 krajów.

Poza dużą ładownością, nowy pickup charakteryzuje się wysokimi zdolnościami terenowymi oraz, co nie jest tak oczywiste w tej klasie, przyzwoitym komfortem jazdy. Mitsubishi zapewnia, że auto pod względem wyciszenia może konkurować z modelami stricte osobowymi. Dodaje, że jest to zasługa zastosowania nowego silnika diesela, cichszego zawieszania oraz lepiej rozmieszczonych materiałów tłumiących hałasy i wibracje.

Nowy Mitsubishi Triton jest oferowany w wersji Single Cab (pojedynczej), Double Cab i Club Cab. W gamie jednostek napędowych znajdują się trzy silniki. Obok znanej z poprzednika konstrukcji 2,5 litra B (128 KM lub 178 KM) i benzynowej odmiany 2,4 litra (128 KM) debiutuje nowy turbodiesel 2,4 litra MIVEC (181 KM).[minigallery ids=”8964″ prettyphoto=”true”]

Źródło: Mitsubishi, Motoday, Mototarget