PODZIEL SIĘ

Niemiecki koncern właśnie pochwalił się koncepcyjną wersją Audi A9. Podobnie do tego modelu, mają też wyglądać pozostałe auta marki. Jest rewolucja?

Audi Prologue Coupe to model przełomowy dla niemieckiego koncernu. Przede wszystkim z dwóch względów. Po pierwsze za projekt odpowiedzialny jest nowy szef stylistów, czyli Marca Lichte. Co prawda ma on już wieloletnie doświadczenie w koncernie VW, bo pracuje tam od 1996 roku, ale dopiero od lutego jest najważniejszą personą w dziale stylistycznym Audi. Po drugie, projekt który stworzył ma wyznaczać nowe trendy jeśli chodzi o wygląd kolejnych aut spod znaku Audi. To co widzimy dzisiaj, jest zapowiedzią modelu A9 – bezpośredniego konkurenta dla Mercedesa S-Klasy Coupe.

Patrząc na koncept nie da się ukryć, że Audi nie zdecydowało się na radykalne zmiany. To w końcu marka klasy premium, tu nie lubią drastycznych innowacji, a już na pewno jeśli mówimy o niemieckiej motoryzacji. Owszem, auto wyróżnia się na tle obecnych teraz w salonach pojazdów Audi. Największą zmianą zdaje się być dużej wielkości przedni grill, przywodzący na myśl Lexusa lub Astona Martina. Na masce widać z kolei niewielki garb, który powinien sugerować mocnego potwora znajdującego się pod nią.

[minigallery ids=”9019″ prettyphoto=”true”]

W rzeczy samej tak jest. Otóż silnik zastosowany w Audi Prologue Coupe to czterolitrowe V8 o mocy 605 KM i maksymalnym momencie obrotowym sięgającym 750 Nm. Auto waży niecałe dwie tony, ale dzięki mocnemu silnikowi potrafi rozpędzić się do pierwszej setki w 3,7 sekundy. Prawda, że nieźle? Co więcej, auto ma napęd na wszystkie koła, które dodatkowo są skrętne i spalać ma jedynie 8,6 litra na 100 km.

Spore wrażenie robi też wnętrze pojazdu. Tam Audi zastosowano kilka ekranów, między innymi takie, które płynnie przechodzą przez listwy wykończeniowe naprzeciwko pasażera z prawej strony od kierowcy. Więcej możecie zobaczyć na filmiku poniżej oraz zdjęciach powyżej.

Po przedstawieniu Audi Prologue Coupe jest już pewne, że na bazie tego konceptu powstanie całkiem nowe auto w gamie niemieckiego producenta, czyli model Audi A9. Chociaż z zapowiedzi wynika, że pierwszym samochodem bazującym na nowej stylistyce ma być z kolei Audi A4. Czekamy na więcej szczegółów, które zapewne pojawią się podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Te ruszają już jutro.

Tak wygląda nowe Audi Prologue Concept:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFord Mustang Shelby GT350 w nowej odsłonie
Następny artykułLexus LF-C2 Concept wyznacza nowe trendy
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.