PODZIEL SIĘ

Wersja GT350 wraca po 25 latach. Zobacz, czego się możesz po niej spodziewać.

Oznaczenie Shelby GT350 znów znajdzie się na nadwoziu Forda Mustanga. Najważniejszym elementem auta jest silnik. Wolnossąca jednostka V8 o pojemności 5,2 litra rozwija ponad 500 KM i około 542 Nm momentu obrotowego. Cała moc trafia do tylnych kół za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni manualnej i standardowego mechanizmu różnicowego typu Torsen.

Układ hamulcowy firmowany jest marką BremboZ przodu zastosowano tarcze o średnicy 394 mm oraz sześciotłoczkowe zaciski, natomiast z tyłu znajdują się tarcze o średnicy 380 mm współpracujące z czterotłoczkowymi zaciskami. Ponadto, Ford Mustang Shelby GT350 wyróżnia się agresywnym bodykitem, obejmującym przedni spoiler, osłonę chłodnicy wykonaną z włókna węglowego oraz tylny dyfuzor, który zwiększa siłę docisku podczas jazdy z dużą prędkością.[minigallery ids=”8990″ prettyphoto=”true”]

O wyczynowym charakterze auta świadczy również kabina pasażerska. Znalazły się tu kubełkowe fotele Recaro, sportowe wskaźniki oraz zmatowione powierzchnie deski rozdzielczej, które mają zapobiegać oślepianiu kierowcy przez promienie słoneczne. Oprócz tego, prowadzący ma do dyspozycji zintegrowany system sterowania z pięcioma trybami jazdy do wyboru, z których każdy oferuje inne nastawy układu stabilizacji toru jazdy, ABS-u, układu kierowniczego, przepustnicy, wydechu czy układu sterowania amortyzatorami MagnaRide.

Standardem w modelu Shelby GT350 są 19-calowe koła z oponami Michelin Pilot Super Sport i aluminiowa pokrywa silnika, podczas gdy w opcji dostępny jest pakiet Tech Pack, w którego skład wchodzą takie elementy, jak chłodnica oleju w silniku i przekładni, elektrycznie sterowane fotele, dwustrefowa klimatyzacja, system Shaker Audio oraz system MyTouch Ford z ośmiocalowym wyświetlaczem.

Ford Mustang Shelby GT350 wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku. Zobacz, jak radzi sobie na torze.[youtube link=”http://www.youtube.com/watch?v=jf8gVmxxOx8″ width=”590″ height=”300″]

Źródło: Ford, Mototarget, Motoday