PODZIEL SIĘ

W segmencie małych SUV-ów robi się coraz ciaśniej. Nowy Japończyk podoła zadaniu?

Premiera miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Mazda CX-3 jest piątym modelem z nowej generacji samochodów japońskiego producenta wyposażonych w technologię Skyactiv. Auto jest zaliczane do segmentu miejskich SUV-ów. Jego wymiary to 4275 mm (długość), 1765 mm (szerokość) i 1550 mm (wysokość), co plasuje go pomiędzy Nissanem Juke, a Qashqai’em. Model CX-3 powstał na bazie miejskiej Mazdy 2.

Wśród układów napędowych znajdziemy silnik diesela 1,5 litra Skyactiv-D oraz Skuactiv-G, czyli 2-litrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem. W połączeniu z napędem na cztery koła nowej generacji, każda z tych jednostek zapewnia dobre osiągi. Samochód będzie można również kupić tylko z napędem na przód. Dostępna jest zarówno automatyczna, jak i ręczna skrzynia biegów.

Mazda CX-3 jest wyposażona m.in w system łączności z urządzeniami przenośnymi MZD Connect i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i-Activsense. 

Debiut samochodu w salonach zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Pytanie tylko czy powtórzy on sukces modelu CX-5?[minigallery ids=”9005″ prettyphoto=”true”]