PODZIEL SIĘ

Czas zacząć pokaz nowości z amerykańskich targów motoryzacyjnych.

FCV Concept to auto napędzane wodorem. Obecnie tego rodzaju paliwo uznawane jest za przyszłość branży motoryzacyjnej. Oczywiście Honda nie jest pierwsza w swoim pomyśle. Pierwsze prace nad autami napędzanym wodorem, miały miejsce wiele lat temu. Dla przykładu Toyota już dawno eksperymentuje z tym napędem. Również Europa z Audi na czele, nie jest w tyle.

Honda FCV Concept osiąga moc wyjściową przekraczającą 100 kW. Dzięki temu udało się podnieść ogólną wydajność o około 60 procent w porównaniu do poprzedniej wersji auta napędzanego wodorem od Hondy. Ponadto pojazd ma wysokociśnieniowy zbiornik, przez co może przechowywać jego ilość pozwalającą na przejechanie 700 km na jednym tankowaniu. Prawda, że nieźle? Co interesujące, napełnienie zbiornika pod korek, następuje w czasie zaledwie trzech minut. To porównywalny wynik do uzupełniania auta o tradycyjną benzynę i z pewnością znacznie lepszy od chociażby aut elektrycznych.

Ponadto auto jest w stanie zasilać inne urządzenia energią elektryczną, którą uzyskuje dzięki napędowi wodorowemu. Jak podkreśla producent, Honda FCV Concept może stanowić mobilną elektrownię w momencie, kiedy zabraknie prądu.

Pojazd trafić ma do sprzedaży w Japonii pod koniec marca 2016 roku. Przewidziany jest też debiut w USA i Europie, ale o dacie premiery poza Japonią, producent na razie nie wspomina.

Honda FCV Concept galeria zdjęć:

[minigallery ids=”9043″ prettyphoto=”true”]

  • tasior

    kiedyś myslałem że hybrydy to przyszłość motoryzacji ale teraz widzę że auta na wodór np toyota mirai też mają szansę podbić rynek.