PODZIEL SIĘ

Auto będzie miało m.in. napęd na cztery koła oraz adaptacyjne reflektory LED.

Obecna generacja Mazdy 6 jest już na rynku od dwóch lat. Teraz, przy okazji odbywającego się salonu samochodowego w Los Angeles, producent zdecydował się przedstawić model po faceliftingu.

Z zewnątrz zmiany są kosmetyczne. Pojawił się nowy zderzak, który ma jeszcze bardziej nawiązywać do modelu koncepcyjnego Takari z 2011 roku. Nieznacznie zmienił się również kształt wlotu powietrza do chłodnicy. W opcji będą teraz m.in. adaptacyjne reflektory LED nowej generacji. Producent twierdzi, że udoskonalone zostało zawieszenie oraz wygłuszenie kabiny. Pojawiły się także nowe wzory felg i lakieru (srebrny metalic Sonic oraz tytanowo-szary Flash).[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/11/Mazda-6-facelifting-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/11/Mazda-6-facelifting-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Nowa Mazda 6″ align=”center” prettyphoto=”true”]

Inne mniej dostrzegalne gołym okiem zmiany, to wprowadzenie nowego silnika diesla 2,2 litra Skyactiv-D oraz poszerzenie oferty o modele z napędem na cztery koła.

Wewnątrz Mazda 6 otrzymała MZDConnect, czyli nowy system łączności z urządzeniami przenośnymi z 7-calowym dotykowym wyświetlaczem, elektryczny hamulec postojowy, ogrzewanie tylnych siedzeń oraz elektryczną roletę przeciwsłoneczną tylnej szyby.

Auto debiutowało razem z nową Mazdą CX-3.

  • janusz kunt

    Mam dwie Mazdy 6 diesel i benzyna rok 2009 i 2015 kupione w salonie, obecnie bez żadnych problemów technicznych,serwisowane co 20tys.