PODZIEL SIĘ

Czym niemiecki producent chce zaskoczyć konkurencję z Golfem ósmej generacji? Szykują się zmiany nie tylko w skrzyniach biegów, ale także silnikach i wyposażeniu. Jedna z nowości może zaskoczyć.

Volkswagen na łamach serwisu AutoExpress pochwalił się planami dotyczącymi Golfa Mk8. Wiemy, że producent chce zachować pięcioletnią długość życia każdego modelu, zatem najnowszej odmiany Golfa możemy się spodziewać w 2017 roku. Obecna, siódma generacja doczeka się z kolei faceliftingu już w 2015 roku.

Jedną z największych zmian w Golfie VIII będzie skrzynia biegów DSG, która tym razem ma mieć nie siedem, a aż dziesięć biegów! To ta sama skrzynia, którą VW zamontuje w nowych modelach Passata. Dzięki dodatkowym trzem biegom, nowy Golf będzie mniej obciążać silnik, zmniejszy zużycie paliwa i co za tym idzie wydobywanie się z rury szkodliwego CO2. Jak zapewnia Volkswagen, nowa skrzynia idealnie pasuje do platformy podłogowej MQB, przez co możemy się jej spodziewać nie tylko w Golfie. Niemiecki producent już teraz wymienia na przykład model Audi TT.

Ponadto Volkswagen planuje też wydanie nowego Golfa w wersji hybrydowej. Niestety ten projekt nie dostał jeszcze zielonego światła, ale biorąc pod uwagę nowe trendy w branży motoryzacyjnej, prędzej czy później szefowie zaakceptują i taki projekt.

  • Już teraz lekkie ciężarówki nie mają tyle biegów co nowe osobówki. Przerost formy nad treścią.