PODZIEL SIĘ

Będzie rywalizowało m.in. z BMW X6, ale także z Range Roverem Sport.

Audi potwierdziło decyzję dotyczącą nowego modelu Q8. Auto zostanie zbudowane bazie modelu Q7 i będzie jego odmianą coupe. Głównymi konkurentami z którymi się zmierzy, to od dawna obecne na rynku BMW X6 oraz przechodzący fazę testów Mercedes GLE coupe. Audi Q8 ma również konkurować z Range Roverem Sport.

Dokładny wygląd samochodu nie jest jeszcze zanany. Powstało wiele koncepcji, a jedną z nich widać na zdjęciu powyżej. Można się spodziewać, że stylistyka będzie nawiązywać do niedawno przedstawionego konceptu Prologue. Kolejna generacja Audi Q7 pozostanie 7-miejscowa, natomiast Q8 będzie mogło się pochwalić bardziej sportowym charakterem i przewiezie maksymalnie 5 osób. Producent przewiduje, że auto wejdzie do sprzedaży w ciągu 3 lat.

Część komentatorów podaje już swoje przypuszczenia dotyczące ceny i jednostki napędowej samochodu. Egzemplarz z trzylitrowym dieslem V6 będzie kosztował prawdopodobnie około 60 tysięcy euro, a topowa odmiana będzie mieć pod maską 4 litrową jednostkę benzynową V8. Tutaj cena z pewnością przekroczy 100 tysięcy euro.

W przypadku Audi Q8, nadzieje na wysoką sprzedaż wiązane są z rynkiem rosyjskim, chińskim, USA oraz z państwami Bliskiego Wschodu. W Europie producent zamierza położyć większy nacisk na mniejsze modele. W najbliższym czasie mogą powstać takie auta jak Audi Q1, Q2, Q4 oraz Q6.