PODZIEL SIĘ

Prawie 200 KM i 6,7 sekundy do setki. Auto stało się poważnym konkurentem dla większego Golfa GTi.

Nowy Volkswagen Polo GTI napędzany jest silnikiem 1.8 TSI, osiągającym moc 192 KM. Jest to o 12 KM więcej w stosunku do poprzednika. Start od zera do 100 km/h zajmuje mu 6,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 236 km/h. Maksymalny moment obrotowy, wynoszący 320 Nm, w wersja z manualną skrzynią biegów, zapewnia dobrą dynamikę jazdy. Według producenta, nowe Polo GTi z automatyczną skrzynią biegów DSG zużywa około 5,6 litra na 100 km (129 g/km CO2). W przypadku odmiany z 6-biegowym manualem jest to 6 litrów na 100 km (139 g/km CO2).

Charakterystyczne zderzaki, czerwone logo GTI, masywne progi i tylny spojler zarezerwowany wyłącznie dla modeli GTI dodają autu sportowego charakteru. Do wyposażenia seryjnego należą także sportowe zawieszenie, 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich oraz reflektory przeciwmgielne. We wnętrzu Polo GTI znajdziemy takie elementy wyposażenia jak: sportowa, multifunkcyjna kierownica obszyta skórą, komputer pokładowy MFA Plus, czarna podsufitka, nakładki na pedały ze stali nierdzewnej i sportowe fotele w stylu większego brata (Golfa GTI).[minigallery ids=”9097″ prettyphoto=”true”]

Polo GTI wyposażone jest seryjnie również w klimatyzację, system radiowy Composition Touch z 5 calowym, ekranem dotykowym, czytnikiem kart SD i 4 głośnikami oraz w XDS czyli elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego, która pozwala na dynamiczniejsze pokonywanie zakrętów.

Jako opcja dostępne są teraz w pełni diodowe reflektory główne. Zmodyfikowana została również oferta systemów multimedialnych, obejmująca teraz trzy radioodtwarzacze z CD i jeden system radiowo-nawigacyjny z CD. Urządzenia te, w zależności od modelu, dysponują takimi funkcjami, jak Bluetooth Audio Streaming (zależnie od smartfona, z opcją wyświetlania okładek płyt CD i sterowaniem przy użyciu ekranu dotykowego), czujnik zbliżeniowy oraz podłączenie telefonu komórkowego do zewnętrznej anteny samochodowej przez złącze indukcyjne. Aplikacja MirrorLink pozwala natomiast na zarządzanie aplikacjami smartfona na ekranie dotykowym systemu multimedialnego.

Ceny nowego Polo GTI rozpoczynają się od 85 590 zł.

Źródło: Volkswagen, Motoday, Mototarget