PODZIEL SIĘ

Auto nie będzie miało takiej mocy jak topowa odmiana poprzednika. Emocji nie powinno jednak zabraknąć.

Premiera Renault Twingo spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Głównym elementem wyróżniającym to auto, jest napęd na tył oraz umieszczenie silnika z tyłu. Niestety do tej pory nie można było liczyć na sportowe doznania, gdyż samochód dysponował niewielką mocą.

To się jednak ma zmienić, gdyż jak podaje portal worldcarfans, Renault planuje wprowadzić do sprzedaży odmianę GT. Wprawdzie silnik ma być w dużej mierze ten sam (3-cylindrowy 0,9 TCe), ale jego moc ma być podwyższona do około 110-120 KM.

Na razie nie ma co liczyć na wersję w stylu poprzedniego, czyli Renault Twingo 133.  Nowe Renault Twingo GT otrzyma sportowe dodatki takie jak większe aluminiowe felgi, usportowione zawieszenie, dwie chromowane końcówki układu wydechowego. To małe auto ma zadebiutować w salonach w przyszłym roku.

Dla fanów starego Twingo mamy jednak dobrą wiadomość. Auto jest budowane w kooperacji z należącą do Mercedesa marką Smart. Jego odpowiednikiem jest Smart For Four, który będzie tuningowany przez Brabusa.

  • pon da replay

    aż boje się przyznać, że mi się podoba, bo opinia o awaryjności ciągnie się za francuskimi samochodami od lat. I nawet w tym kontekście bardzo ciekawie odswieżone Aygo wypada ciekawie.