PODZIEL SIĘ

To już pewne. Powstaje konkurent dla BMW X4 lub X6.

Do sieci właśnie przedostała się grafika, która sugeruje, że Mercedes planuje wypuścić na rynek całkiem nowy model. Jak wynika z prezentacji AMG, a to właśnie od tej firmy pochodzi zdjęcie, nowy Mercedes będzie nosić oznaczenie GLE Coupe. Przy okazji też dowiedzieliśmy się, że model ten będzie dostępny także w wersji AMG.

Mercedes GLE Coupe to nic innego jak odpowiedź niemieckiego koncernu na zapotrzebowanie związane z SUV-ami z nadwoziem przypominającym klasyczne coupe. Nowy GLE będzie więc podwyższonym autem, ale z wyraźnie ściętym tyłem. Tak jak to ma miejsce chociażby w przypadku BMW X4 oraz X6.

Niestety na temat zwykłej odmiany Mercedesa GLE nie wiadomo zbyt wiele, ale za to AMG odkryło karty, jeśli chodzi o jego usportowioną edycję. Otóż tutaj pod maską powinien zagościć silnik z podwójnie doładowanym motorem o pojemności 5,5-litra V8, który generuje 570 KM. Nieźle? Czekamy z niecierpliwością!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMazda CX-5 przechodzi facelifting. Co się zmieni?
Następny artykułChevrolet Corvette Stingray już w Europie, ale…
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.