PODZIEL SIĘ

Z zewnątrz trudno doszukać się różnic w porównaniu do zwykłego modelu, ale za to nieco więcej dzieje się pod maską.

Mazda CX-5 2015 otrzymała zmodyfikowany przedni grill z nowymi reflektorami i światłami LED oraz felgi aluminiowe o nowym wzorze i nowe kolory karoserii. Z tyłu również znalazły się nowe lampy z wkomponowanymi diodami LED. To tyle jeśli chodzi o zmiany wizualne.

Z kolei w środku drobną modyfikację przeszedł układ wskaźników, zarówno za kierownicą jak i konsoli środkowej. Z ciekawostek warto dodać, że Mazda CX-5 po faceliftingu otrzymała elektryczny hamulec postojowy.

Najwięcej zmian zaszło jednak pod maską. Teraz kupując nową Mazdę CX-5 można wybierać spośród jednostek benzynowych z bezpośrednim wtryskiem SKYACTIV-G o pojemności dwóch litrów oraz 2,5-litra. Ponadto dostępny jest diesel SKYACTIV-D mający 2,2 litra. Napęd współpracuje z kolei z sześciobiegową skrzynią automatyczną SKYACTIV-Drive lub ręczną SKYACTIV-MT.

Mazda CX-5 – galeria zdjęć:

[minigallery ids=”9187″ prettyphoto=”true”]

Klienci mogą też teraz wybierać spośród większej gamy dodatkowych elementów wyposażenia, na przykład zastosowane zostały adaptacyjne reflektory LED (ALH), które kontrolują zasięg oświetlenia drogi przez światła drogowe, poprawiając widoczność po zmroku, system asystenta pasa ruchu (LAS), który zapobiega niezamierzonemu opuszczaniu pasa ruchu oraz system przywracania uwagi kierowcy (DAA), który zaleca kierowcy zrobienie postoju na odpoczynek, jeżeli wykrywa u niego objawy zmęczenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTakiego Hyundaia nie kupisz na polskim rynku
Następny artykułAMG ujawnia plany Mercedesa o nowym modelu
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Aneta

    Najlepsze samochody to wlasnie takie SUVy. Uwielbiam duze auta, sama jezdze Rav4, mistrzostwo swiata 😉 Nie wyobrazam juz sobie teraz jezdzic czyms mniejszym.