PODZIEL SIĘ

Auto powstaje w Indiach, ale nie tylko tam będzie sprzedawane.

Tak małe sedany słabo sprzedają się w Europie. Mimo to Hyundai zdecydował się na bazie swoje najmniejszego modelu zbudować odmianę sedan. Hyundai Grand i10 nie będzie jednak oferowany na starym kontynencie. Auto właśnie wjeżdża do salonów w Indiach i w Meksyku. Lokalna nazwa tego modelu to Xcent.

Od standardowego i10, wersja Grand różni się w zasadzie tylko tylną częścią nadwozia, gdzie znalazło się miejsce na większy bagażnik. Mimo tego auto nadal ma niespełna 4 metry długości. Do wyboru będą trzy pakiety wyposażenia, ale w stosunku do europejskiej wersji hatchback, to podstawowe będzie znacznie uboższe. Na liście opcji znajdziemy takie dodatki jak klimatyzacja, czujniki parkowania, kamera cofania czy elektryczne lusterka.

Pod maską przewidziano tylko jeden silnik  1,2 litra o mocy 87 KM, a ceny rozpoczynają się od w przeliczeniu 7950 euro.[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/11/Hyundai-Grand-i10.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/11/Hyundai-Grand-i10.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Hyundai Grand i10″ align=”center” prettyphoto=”true”]

  • Marek

    akurat nie żałuje tego, ale camry od toyoty mogłaby znaleźć się w polskich salonach