PODZIEL SIĘ

Powstanie tylko sześć sztuk tego wyjątkowego auta od Ferrari. Czym zaskoczy?

Ferrari podało właśnie, że pracuje nad modelem Sergio. Powstanie tylko sześć sztuk tego auta, a już teraz wiemy, że jednym z kupców jest osoba pochodząca z Europy. Dokładna cena nie jest jeszcze znana, ale specjaliści szacują, że auto może kosztować nawet 2,5 miliona euro.

Całość została przygotowana przez Pininfarinę z okazji 60-lecia współpracy z Ferrari ze wspomnianym studiem projektowym. Nazwa auta nawiązuje do imienia syna założyciela – Sergio Pininfarina. To dzięki niemu przez wiele lat trwa owocna współpraca pomiędzy dwoma włoskimi markami.

Co więcej wiemy o aucie? Całość bazuje na modelu Ferrari 458 Spider, który w formie egzemplarza koncepcyjnego został pokazany rok temu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. W porównaniu do 458 Spider, model Sergio składa się jednak z dwóch części kolorystycznych. Charakterystycznej czerwieni oraz szarych elementów wykonanych z lekkich metali. Ferrari Sergio zostało także bardziej przystosowane do codziennej jazdy. Zmieniony został na przykład wydech.

Pod maską znajdzie się z kolei potężne V8 o pojemności 4,5-litra generujące ponad 600 KM. Dzięki takiemu silnikowi oraz lekkiej konstrukcji nadwozia, Ferrari Sergio powinno rozpędzić się do pierwszych 100 kilometrów na godzinę w 3 sekundy.

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/ferrari-sergio3-4postdx.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/ferrari-sergio3-4postdx.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Ferrari Sergio” align=”center” prettyphoto=”true”]

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/ferrari-sergio-laterale.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/ferrari-sergio-laterale.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Ferrari Sergio” align=”center” prettyphoto=”true”]

[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/ferrari-sergio-interno2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/ferrari-sergio-interno2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Ferrari Sergio” align=”center” prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMitsubishi Space Star w specjalnej wersji prosto z Polski
Następny artykułKażdy model BMW otrzyma opcję hybrydową
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.