PODZIEL SIĘ

Od 0-100 km/h w 3,7 sekundy. Zobacz, jak wygląda zmodyfikowane, małe Mitsubishi.

Polski kierowca rajdowy Paweł Dytko stworzył na bazie modelu Mitsubishi Space Star rajdowy samochód ze stałym napędem na 4 koła o nazwie Mitsubishi Space Star Proto.

Rajdowe Mitsubishi Space Star Proto przygotowane przez stajnię Pawła Dytko napędza 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm, który pozwala na rozpędzenie tego auta do prędkości 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy. Maksymalna prędkość to 215 km/h.

Modyfikacje konstrukcji podwozia pozwoliły na adaptację słynnego zespołu napędowego 4×4 z większego Mitsubishi Lancera Evolution X wraz z zawieszeniem. Elektroniką silnika i aktywnego dyferencjału steruje system Motec. Z silnikiem współpracuje sekwencyjna 5 biegowa skrzynia biegów Samsonas. W pojeździe, który waży 1250 kg zamontowano sportowe sprzęgło i układ wydechowy RalliArt, homologowaną klatkę bezpieczeństwa Ireco, hamulce Brembo, hydrauliczny hamulec ręczny i 18-calowe koła z oponami Michelin SA01.

Nowe rajdowe Mitsubishi Space Star Proto w barwach Euromaster prowadzone przez Pawła Dytko zadebiutowało podczas rajdu Warszawskiej Barbórki i wzięło udział w Kryterium Asów na Karowej.

Zatwierdzane właśnie przez Polski Związek Motorowy zmiany w przepisach umożliwią temu kierowcy i pojazdowi walkę o tytuł w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w zbliżającym się sezonie 2015.[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/Mitsubishi-Space-Star-Proto-2.jpg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/Mitsubishi-Space-Star-Proto-2.jpg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Mitsubishi Space Star Proto” align=”center” prettyphoto=”true”]

Źródło: Mitsubishi, Mototarget, Motoday