PODZIEL SIĘ

Skąd taka decyzja producenta?

Na temat tego, że Jaguar chce zbudować SUV-a, informacje krążyły już dawno. Miał to być model o nazwie C-X17, a sam producent podkreślał, że bez wątpienia chce wejść właśnie do nowego dla siebie segmentu. Teraz jednak zmienia zdanie. Jego nowy model nie będzie SUV-em, a sportowym crossoverem. Możemy więc się spodziewać, że auto będzie nieco bardziej dynamiczne od wcześniej zakładanego projektu, niżej zawieszone i zestrojone w sposób, który umożliwi szybsze pokonywanie zakrętów. Przy okazji pozostanie dość wysoki prześwit.

Co skłoniło Jaguara do zmiany decyzji? Przede wszystkim fakt, że SUV-y to domena Land Rovera, a jak wiadomo, zarówno Jaguar jak i Land Rover działają w ramach jednego koncernu. Ponadto Jaguar chce podkreślić, że jego auta bardziej mają kojarzyć się ze sportem, stąd decyzja która skłoniła do budowy crossovera, a nie ociężałego SUV-a.

Auto prawdopodobnie zobaczymy w drugiej połowie przyszłego roku, ale do sprzedaży trafi dopiero w 2016.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułVolkswagen rusza z konkurencją dla BMW 5 oraz Mercedesa E
Następny artykułNowe dodatki M-Performance dla BMW X6
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • Alka

    uwielbiam takie suvy i w ogole duze auta. moj facet jezdzi akurat land cruiserem. mistrz…