PODZIEL SIĘ

Niemiecki koncern planuje całkiem nowy model. To coś pomiędzy Passatem a Phaetonem.

Jak czytamy w niemieckim Auto Bildzie, Volkswagen szykuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu. Ma to być auto, które swoimi gabarytami znajdzie się gdzieś pomiędzy Passatem, a Phaetonem, zatem największymi jego konkurentami będą BMW serii 5 oraz Mercedes Klasy E. Oczywiście pod warunkiem, że model ten będzie odpowiednio wyposażony oraz luksusowy. A z tym może być mały problem, ponieważ Volkswagen chce, aby cena tego auta zaczynała się od 37 tysięcy euro. To niewiele w porównaniu do konkurencji.

Według dziennikarzy niemieckiego magazynu, Volkswagen chce swoim modelem podbić rynek chiński. Dlatego bardzo możliwe, że w ogóle takie auto nie pojawi się w Europie. Tym bardziej, że byłaby to mocna konkurencja dla koncernowego brata, czyli Audi A6.

Całość ma bazować na wspomnianym A6, a pod maską znajdą się czterocylindrowe i sześciocylindrowe silniki TSI oraz TDI, które będą z kolei współgrać z przekładniami DSG i napędem 4Motion. Brzmi ciekawie?

  • Ale będzie to kicha 🙂 poza tym że będzie duży nie może za wiele zaoferować bo będzie podpierał klientów na biede-wersję A6. Będzie to raczej następca B5L który był klepany w Chinach. Takie Superb w bezpośrednim wykonaniu VW.