PODZIEL SIĘ

Japończycy rezygnują ze znanego auta. Ale to nie jedyny model, który wyleci z oferty tego producenta.

Suzuki potwierdził właśnie, że nie będzie już następcy Grand Vitary. Producent podkreśla, że konstrukcja tego auta jest już mocno przestarzała. Nie opłaca się więc jej modernizować, lepiej stworzyć nowy model, który będzie bardziej dostosowany do współczesnych wymagań klientów. Tym samym Suzuki chce się bardziej skupić na produkcji mniejszych aut i zarazem nie tak mocno terenowych jak Grand Vitara, czyli SUV-ach, czy crossoverach. Jednym z przykładów jest nowa Vitara. To mniejszy brat Grand Vitary, konkurujący z takimi modelami jak Nissan Juke czy Opel Mokka.

Z oferty znika także model Suzuki Kizashi. Ten jednak nie był dostępny w Polsce. Jego sprzedaż okazała się zbyt niska, więc podobnie jak Grand Vitara, nie doczeka się następcy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMercedes GLE Coupe już oficjalnie
Następny artykułHyundai i20 Coupe – to będzie udany atak na segment B?
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • GAGs

    suvy to najlepsze auta. od zawsze mi sie podobaly. nabardziej chyba ravke bym chciala ale wszystkie suvy piekne <3