PODZIEL SIĘ

Koreańczycy rozszerzają gamę modelową. Ich nowe auto może sporo namieszać.

Hyundai już kilka miesięcy temu przedstawił nową wersję modelu i20. Była to jednak pięciodrzwiowa odmiana, którą możecie zobaczyć na zdjęciach w poprzednim naszym newsie. Teraz mamy okazję przyjrzeć się trzydrzwiowej, którą producent szumnie nazwał Coupe.

Od razu widać kilka istotnych zmian w porównaniu do wersji pięciodrzwiowej. Przede wszystkim Coupe ma mocniej ścięty tył, a słupek C wyraźnie przesunął w stronę środkowego słupka. Nadało to nieco bardziej dynamicznego wyglądu całej konstrukcji. Ponadto nietrudno dostrzec większe tylne nadkola oraz lekko przemodelowany tylny zderzak – zwłaszcza jeśli przyjrzymy się odblaskom na dole. Producent zapewnia jednak, że mimo bardziej sportowej sylwetki, auto nie straci na walorach praktycznych. Tym sposobem w bagażniku znajdzie się 336 litrów pojemności.

W modelu Hyundai i20 Coupe inny jest także przedni grill, zdaje się że nieco większy od wersji pięciodrzwiowej.

Auto ma zadebiutować w pierwszej połowie przyszłego roku na rynku. Wtedy też do oferty trafi wraz z czterema wersjami silnikowymi. Będą to dwa benzynowe motory bez turbodoładowania o pojemności 1,2-litra i mocy 84 KM oraz 1,4-litra – 100 KM. Dla bardziej oszczędnych będą też diesle: 1,1-litra, który wygeneruje 75 KM oraz 1,4 z mocą 90 KM. Producent zapowiada też wersję z silnikiem 1,0, ale niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy pojawi się w sprzedaży.

Hyundai i20 Coupe – galeria zdjęć:

[minigallery ids=”9431″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoniec popularnego modelu Suzuki Grand Vitara
Następny artykułNowe budżetowe modele od Renault
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.