PODZIEL SIĘ

Fani szybkiej jazdy będą mieli teraz w czym wybierać. Ford chce wprowadzić na rynek nie tylko szybkiego hatchbacka.

Amerykański producent ogłosił właśnie, że trwają intensywne prace nad nowym modelem Forda Focusa RS. To jeden z najlepiej sprzedających się modeli aut sportowych, jeśli chodzi o samochody kompaktowe. Kiedy nowy Focus RS stanie w szranki z Golfem GTI? Tego niestety jeszcze nie wiemy, ale Ford podzielił się przy okazji kilkoma nie mniej interesującymi wiadomościami.

Do roku 2020 Ford wprowadzi na światowe rynki ponad 12 nowych modeli o wysokich osiągach w ramach planu zakładającego opracowanie większej liczby samochodów sportowych, podzespołów i akcesoriów. Nowe produkty będą w krótszym czasie dostarczane klientom przez nowy, globalny zespół Ford Performance. Wprowadzenie nowych modeli sportowych aut jest czysto biznesowa. Ford podkreśla, że globalne zainteresowanie tego rodzaju autami, jest coraz większe. Dla przykładu od roku 2009 nastąpił wzrost zainteresowania w Europie wśród kupujących aż o 14 procent, a w USA o ponad 70 procent!

Aby lepiej realizować swoją wizję, Ford stworzył specjalny zespół o nazwie Ford Performance. To połączenie światowych zespołów Team RS, Ford SVT oraz Ford Racing, będzie pełniło funkcję laboratorium innowacji oraz oddziału testowego, w którym będą powstawać unikatowe samochody sportowe, jak również podzespoły i akcesoria. Jednym z ich dzieł ma być właśnie wspomniany nowy Ford Focus RS.

Ponadto specjaliści z Ford Performance będą opracowywać nowe samochody na torach testowych na całym świecie, jak również w globalnych centrach technologicznych Forda oraz w nowym centrum technologicznym w Charlotte w Karolinie Północnej. Na czele zespołu stanie Dave Pericak, który objął funkcję dyrektora Global Ford Performance. Wcześniej pracował on między innymi nad konstrukcją Mustangów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe budżetowe modele od Renault
Następny artykułOto Citroen C4 w odświeżonej wersji
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.