PODZIEL SIĘ

Zobacz, co nowego oferuje francuski kompakt po modernizacji.

Odświeżony Citroen C4 otrzymał nowe reflektory z diodami LED oraz nowe tylne światła. Ponadto, nadwozie ozdabiają teraz chromowane listwy z przodu, z tyłu oraz przy szybach, jak również nowe, 17-calowe obręcze aluminiowe. Do wyboru jest teraz dziewięć kolorów nadwozia.

W środku Citroen C4 proponuje odświeżoną deskę rozdzielczą, w którą został wbudowano 7-calowy ekran dotykowy. Producent oferuje również dwa nowe obicia siedzeń: w wersjach Rayados Mistral oraz Libéria Gris.

Zobacz, nasz raport na temat używanego Citroena C4 pierwszej generacji

Na pokładzie nowego modelu znalazły się również technologie ułatwiające kierowanie. Wśród nich na uwagę zasługuje funkcja zdalnego dostępu i uruchamiania samochodu (ADML), która umożliwia otwarcie samochodu i uruchomienie silnika bez wyjmowania kluczyka z kieszeni, alarm niezamierzonego przekroczenia linii (AFIL), zapobiegający ryzyku związanemu z zaśnięciem za kierownicą oraz system kontroli martwego pola (SAM), który informuje kierowcę o innym pojeździe znajdującym się w martwym polu za pomocą pomarańczowej diody umieszczonej w narożniku lusterka wstecznego.

Nowa gama Citroena C4 oferuje też nowe silniki spełniające normę Euro 6. Dostępne są dwie jednostki benzynowe PureTech oraz dwa silniki wysokoprężne BlueHDi. Silnik PureTech 110 BVM rozwija moc 110 KM, natomiast PureTech 130 S&S EAT6 osiąga maksymalnie 130 KM. Z kolei silniki BlueHDi są oferowane w wersji o mocy 100 i 120 KM.[minigallery ids=”9450″ prettyphoto=”true”]

Źródło: Citroen, Motoday, Mototarget