PODZIEL SIĘ

Sportowa wersja JCW waży 1205 kg. Mimo tego rozpędza się do setki w niewiele ponad 6 sekund.

Na salonie samochodowym w Detroit marka Mini zaprezentowała sportową odmianę swojego sztandarowego hatchbacka. Według najnowszych informacji Mini John Cooper Works (Mini JCW) jest już gotowe do sprzedaży.

Auto powstało na bazie trzeciej generacji nowego Mini. Produkcję poprzedniej generacji tego modelu zakończono w ubiegłym roku. Pod względem zarówno gabarytów oraz oraz silnika, Mini przestało już być tak małe, jak wskazywałaby na to nazwa. Całość waży 1205 kg. Po maskę trafił dwulitrowy 4-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 230 KM dostępnych przy 5200-6000 obr./min i dysponujący momentem obrotowym 320 Nm osiąganych w zakresie 1250-4800 obr./min. Dzięki temu Mini John Cooper Works może rozpędzić się do pierwszej setki w 6,3 sekundy.

Zamontowano również nowy elektronicznie sterowany dyferencjał oraz układ hamulcowy firmy Brembo.[minigallery ids=”9463″ prettyphoto=”true”]

Według danych producenta auto w zestawieniu z manualną skrzynią biegów ma spalać 6,7 l/100 km. Z tzw. automatem wynik ma być lepszy o litr. Nie ma jednak co liczyć, że przy dynamicznej jeździe poziom spalania będzie właśnie taki.

Zmiany mechaniczne to tylko część elementów, jakie otrzymała nowa wersja  Mini JCW. Projektanci zadbali również, aby auto nabrało powagi z zewnątrz. Wyposażono je w nowe 17-calowe felgi (opcjonalnie 18-calowe), przedni zderzak z większymi wlotami powietrza, poszerzone nadkola oraz tylny spojler.

We wnętrzu Mini John Cooper Works pojawiły się sportowe fotele wykończone czarną alcantarą z czerwonymi wstawkami.