PODZIEL SIĘ

Brytyjska marka w ten sposób chce uczcić jubileusz działu Works.

Aston Martin świętuje sześćdziesiątą rocznicę istnienia działu Aston Martin Works. Z tej okazji zaprezentowano model Aston Martin Works 60th Anniversary Limited Edition Vanquish. Powstanie zaledwie sześć egzemplarzy tego zmodyfikowanego modelu Aston Maritn Vanquish, z których każdy będzie nawiązywał do jednej z sześciu dekad w historii firmy.

Pierwsze auto z tej serii wyróżnia się białym lakierem nadwozia, żółtymi elementami dekoracyjnymi oraz specjalnymi obręczami aluminiowymi pokrytymi lakierem Anniversary Yellow.

[minigallery ids=”9509″ prettyphoto=”true”]

Ten sam motyw przewodni dominuje wewnątrz, gdzie znalazło się wiele żółtych akcentów wykończeniowych, uzupełnionych wysokogatunkową skórą, wstawkami z włókna węglowego oraz oznaczeniami edycji specjalnej. Co ciekawe, konsolę środkową ozdabianą metalowe pokrętła wykonane z tłoków wykorzystywanych w starych silnikach modeli Astona Martina.

 Aston Martin Works 60th Anniversary Limited Edition Vanquish jest napędzany 6-litrowym silnikiem V12 o mocy 568 KM i maksymalnym momencie obrotowym 630 Nm. Auto sprzężone z ośmiobiegową przekładnią automatyczną przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 321 km/h.

Źrodło: Aston Martin, Mototarget, Motoday