PODZIEL SIĘ

Czy supersportowy NSX dorówna dzisiejszej konkurencji?

Produkcyjna wersja Acura NSX (Acura jest częścią Hondy, pod taką nazwą japoński producent sprzedaje swoje auta między innymi w USA), następcy legendarnego NSX-a, zadebiutuje 12 stycznia 2015 roku podczas Północnoamerykańskiego Salonu Samochodowego NAIAS. Do sprzedaży auto trafi w przyszłym roku. Niestety dokładnej daty jeszcze nie znamy, ale pewnie więcej szczegółów producent poda właśnie w styczniu podczas debiutu.

– Model NSX nowej generacji zaoferuje “nowe wrażenia z jazdy w sportowym stylu”, pozostając wiernym swojemu dziedzictwu oraz koncepcji supersamochodu, która przyświecała stworzeniu oryginalnego NSX-a – podkreśla Mike Accavitti, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający marki Acura.

Koncepcyjna Acura NSX zadebiutowała podczas targów NAIAS 2012. Takanobu Ito, prezes i dyrektor zarządzający Honda Motor oświadczył wówczas, że model ten wejdzie do sprzedaży w ciągu trzech lat i zostanie opracowany przez firmę Honda R&D Americas. Ponadto produkowany będzie w fabryce w Ohio. Zdjęcie modelu koncepcyjnego sprzed kilku lat możecie zobaczyć powyżej. Natomiast poniżej znajduje się kilka najnowszych zdjęć wraz z filmikiem, który odkrywa nieco tajemnicy dotyczącej nowego modelu NSX. Na pierwszy rzut oka oba projekty nie różnią się od siebie.

Co pod maską? W aucie prawdopodobnie znajdzie się podwójnie doładowany silnik V6, który z kolei będzie wspomagany trzema silnikami elektrycznymi.

[minigallery ids=”9556″ prettyphoto=”true”]

Zwiastun prezentujący nową Acurę NSX:

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHennessey VelociRaptor 600. To coś nowego
Następny artykułCi producenci wstrzymali sprzedaż samochodów w Rosji
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.