PODZIEL SIĘ

Te działania wpłyną również na cały koncern Fiat, do którego należy marka.

Chrysler nie jest już Chryslerem. Firma Fiat Chrysler Automobiles poinformowała, że zmieniła nazwę swojego północnoamerykańskiego oddziału z Chrysler Group na FCA US LLC. Koncern ogłosił również, że zmienia nazwę włoskiej firmy Fiat Group Automobiles SpA na FCA Italy SpA.

W oficjalnym oświadczeniu producent aut stwierdza, że zmiana nazwy nie dotyczy siedziby głównej firmy w Auburn Hills w Michigan, jej akcji, kadry kierowniczej, członków zarządu i marek. Jednocześnie przedstawiciele FCA US LLC dodają, że są dumni ze wspólnego dziedzictwa firm i będą nadal postępować według zasad ustanowionych przez Waltera P. Chryslera w 1925 roku, opierając się jednocześnie na bogatej historii Fiata tworzonej od 1899 roku.

Należy zaznaczyć, że zmiana nazwy nie wpłynie na nazwy marek koncernu oferowanych w USA (Chrysler, Dodge, Jeep, Ram, Fiat i Alfa Romeo).

Zmiana nazwy, reprezentująca ostatnią fazę przejęcia tożsamości korporacyjnej FCA, ma uwidocznić fakt, iż wszystkie firmy należące do grupy są częścią jednej organizacji – czytamy w oświadczeniu. – Nowa nazwa podkreśla również zakończoną sukcesem integrację prawdziwie globalnej organizacji, co było zasługą wszystkich pracowników FCA – dodano.

W przeciągu kilku następnych miesięcy wszystkie odziały grupy z EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) oraz innych regionów przejdą podobny proces zmiany nazwy.

Zobacz film reklamujący nowy model Chryslera

[youtube link=”https://www.youtube.com/watch?v=SKL254Y_jtc” width=”590″ height=”315″]

Źródło: Automotive News, Mototarget