PODZIEL SIĘ

Tak szybkiego pickupa jeszcze nie było. W opcji są m.in. 33-calowe terenowe koła.

Marka Hennessey znana głównie z auta służącego do bicia rekordu prędkości wzięła na warsztat jednego z najpopularniejszych  amerykańskich pickapów. Ford F150 w swojej najmocniejszej odmianie nie jest powolny, ale po podrasowaniu to naprawdę szybki samochód. Wprawdzie korzysta on z silnika montowanego w Fordzie, ale tutaj podrasowano go z 385 do aż 600 KM.

Auto w dużej części jest zbudowane z aluminium, co zmniejsza jego masę. Zakres zewnętrznych modyfikacji zależy od wymagań klienta. Zamówić można m.in. stalowe zderzaki, 33-calowe terenowe koła czy wyciągarkę.

Hennessey VelociRaptor 600 to raczej niszowy produkt. Firma nie spodziewa się lawiny zamówień. Powstanie prawdopodobnie około 500 sztuk tego modelu. Firma przewiduje, że cena wyniesie mniej więcej 75 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu ponad 250 tysięcy złotych.[frame src=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/Hennessey-VelociRaptor-2.jpeg” link=”http://motoday.pl/wp-content/uploads/2014/12/Hennessey-VelociRaptor-2.jpeg” target=”_self” width=”620″ height=”” alt=”Hennessey VelociRaptor” align=”center” prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChrysler przejdzie radykalne zmiany
Następny artykułAcura NSX powraca. Debiut już niebawem
Przemysław Ławrowski
Entuzjasta motoryzacji, fan czterech kółek i miłośnik podróżowania autem. Zwolennik spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przy samochodzie lub na uprawianiu sportu. Jego drugą pasją jest rynek finansowy w tym giełda.