PODZIEL SIĘ

Pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat tych dwóch modeli.

Po tym jak Mercedes postanowił zrobić porządek z nazwami swoich modelu, również Porsche zastanawia się nad takim krokiem. Pojawiły się plotki, że następcy modeli Cayman i Boxter otrzymają nazwę 718. Widać zatem, że niemiecki producent samochodów sportowych chce wrócić do wcześniejszej polityki nazywania samochodów wyłącznie numerami.

Nowa nazwa to nie wszystko. Koncern planuje obniżyć ceny podstawowych wersji tych modelu w celu zwiększenia sprzedaży. W ofercie Boxtera miałaby się natomiast pojawić odmiana z silnikiem czterocylindrowym w układzie boxer. W przypadku jednostek R4 w grę wchodzi silnik o pojemności 1,6 litra 210 KM i 2,5 litra 360 KM.

Według nieoficjalnych zapowiedzi Porsche 718 może się pojawić  w drugiej połowie 2016 roku na salonie samochodowym w Paryżu, a na rynek trafi na początku 2017 roku.

Nie będzie rywala dla Tesli

Porsche zapowiedziało również, że nie zamierza tworzyć rywala dla w pełni elektrycznego samochodu Tesla. Silniki elektryczne będą wykorzystywane jako wspomaganie dla jednostek hybrydowych. Prawdopodobnie na razie nie będzie w pełni elektrycznych konstrukcji. Więcej na ten temat znajdziecie w poprzednim naszym newsie.