PODZIEL SIĘ

Auto ma być dłuższe od serii 7 i konkurować z najnowszym Mercedesem-Maybachem klasy S.

BMW rozważa pomysł wprowadzenia na rynek flagowego sedana serii 9, który mógłby konkurować z najnowszym Mercedesem-Maybachem Klasy S.

W kwietniu ubiegłego roku niemiecka firma zdradziła swoje plany związane z opracowaniem modelu pozycjonowanego powyżej serii 7, prezentując koncept Vision Future Luxury, który ukazuje sposób, w jaki BMW postrzega nowoczesny luksus w ujęciu przyszłościowym.

Decyzja o skierowaniu prototypu do produkcji seryjnej nie została jeszcze podjęta, ale jeśli auto otrzyma od władz koncernu zielone światło pojawi się w sprzedaży w 2017 roku i będzie nosić oznaczenie BMW seria 9.

Przy długości wynoszącej około 5500 mm model ten byłby dłuższy od serii 7 i oferowałby większy rozstaw osi. Wersja produkcyjna prawdopodobnie otrzyma komfortowy przedział pasażerski z tyłu z konturowanymi fotelami, rozkładanymi stolikami, dedykowanymi wyświetlaczami oraz najwyższej klasy materiałami wykończeniowymi. Wyróżnikiem BMW serii 9 byłyby również reflektory laserowe i tylne światła OLED.[minigallery ids=”9747″ prettyphoto=”true”]

Źródło: bmwblog.com, Mototarget