PODZIEL SIĘ

Jaguar wprowadza do oferty crossovera. Czym chce się wyróżnić w tym popularnym segmencie?

Jaguar F-Pace powstaje na bazie koncepcyjnego modelu C-X17 . Wcześniej producent chciał stworzyć SUV-a, jednak w ostatniej chwili zmienił zdanie i z SUV-a zrobił się crossover (zdjęcie, które widać do góry nie przedstawia najnowszego modelu, a jest jedynie koncepcyjną wersją wcześniejszego SUV-a). Co skłoniło Jaguara do takiej decyzji? Przede wszystkim fakt, że SUV-y to domena Land Rovera, a jak wiadomo, zarówno Jaguar jak i Land Rover działają w ramach jednego koncernu. Ponadto Jaguar chce podkreślić, że jego nowe auta bardziej mają kojarzyć się ze sportem.

Tym sposobem powstał F-Pace. Auto ma konkurować z BMW X3 oraz Audi Q5, ale ma być nieznacznie od nich większe, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Jak podaje serwis Auto Express, całość ma mierzyć około 4,718 mm długości. Samochód dostanie napęd na cztery koła i zbudowane zostanie na aluminiowym podwoziu.

W ofercie Jaguar F-Pace mają znaleźć się przede wszystkim dwa silniki. To dwulitrowe, turbodoładowane jednostki z nowej linii Ingenium (zarówno benzyna jak i diesel). Najmocniejsza odmiana ma mieć trzy litry pojemności, ale w sprzedaży ma się pojawić dopiero po debiucie wcześniej wymienionych. Ceny nowego Jaguara mają startować od około 30 tysięcy funtów.