PODZIEL SIĘ

Honda w końcu odsłania karty. Tak wygląda nowy NSX.

Na temat następcy modelu Honda NSX mówiło się od wielu lat. Kilka tygodni temu Honda zdecydowała się zaprezentować pierwsze owoce swojej pracy, a dziś możemy z kolei sprawdzić jak wygląda wersja produkcyjna. Co prawda pokaz tego modelu na salonie samochodowym w Detroit przyćmiła nieco premiera nowego Forda GT, ale to nie zmienia faktu, że zaraz po nim Acura NSX jest najważniejszym wydarzeniem ostatnich miesięcy.

Przejdźmy jednak do konkretów. Honda ujawnia, że Acura NSX będzie miała pod maską benzynową jednostkę V6 z turbodoładowaniem. Całość mają wspomagać także trzy silniki elektryczne. Producent stawia więc na innowacje. Benzynowy motor ma także współpracować z automatyczną skrzynią o dziewięciu przełożeniach. Japończycy są jednak bardzo skryci. Nie ujawniają mocy auta, jego wagi, ani dokładnej daty premiery. Wiemy natomiast, że producent celuje w przedział cenowy na poziomie 150 tysięcy dolarów.

Nowa Acura NSX – zdjęcia:

[minigallery ids=”9997″ prettyphoto=”true”]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Ford GT już oficjalnie!
Następny artykułMercedes-AMG GLE 63 Coupe – premiera w Detroit
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.