PODZIEL SIĘ

Bentley już się zdecydował na oficjalną nazwę swoje nowego SUV-a.

Producent poinformował właśnie, że jego najnowsze działo będzie się nazywać Bentley Bentayga. To SUV, który będzie sprzedawany w przynajmniej trzech wersjach: benzynowej, hybrydowej oraz diesla. O ile pierwsza będzie dostępna już w 2016 roku, tak dwie kolejne do oferty salonowej zostaną włączone rok później.

Wersja hybrydowa będzie w stanie przejechać wyłącznie na napędzie elektrycznym nieco ponad 35 kilometrów. W tej wersji pod maską znajdzie się jeszcze motor benzynowy, ale Bentley nie zdecydował jeszcze, czy elektrycznych kuzynów wspomoże V6 czy też V8. Pewne jest natomiast, że do produkcji diesla, zostanie wykorzystany silnik V8.

Bentley przewiduje, że do końca 2016 uda mu się sprzedać około 3500 egzemplarzy tego auta, a wtedy globalna sprzedaż wzrośnie do około 15 tysięcy. Czy uda mu się faktycznie osiągnąć taki wynik? Pewnie bez problemu. Mimo tego że producent nie ogłosił jeszcze oficjalnej ceny modelu Bentley Bentayga, już ponad 4 tysiące klientów zamówiło auto w ciemno. Wpłacili już nawet zaliczki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFord Shelby Mustang GT350R – prawdziwa bestia na tor
Następny artykułOto nowe Porsche 911 Targa 4 GTS
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.