PODZIEL SIĘ

Takiego zwycięstwa w historii polskich sportów motorowych jeszcze nie było!

Rafał Sonik będzie od dziś równie znanym polskim sportowcem jak Adam Małysz, czy Agnieszka Radwańska. Został zwycięzcą najtrudniejszego rajdu na świecie – Rajdu Dakar w kategorii quadów. Bez wątpienia ten dzień zapisze się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu.

Rafał Sonik miał sporą przewagę nad rywalami. Drugiego w klasyfikacji generalnej Gonzaleza Ferioliego wyprzedził o prawie trzy godziny. Sonik startuje w Rajdzie Dakar regularnie od 2009 roku i na ten tytuł czekał bardzo długo. Był też jednym z faworytów obecnej edycji Rajdu Dakar i jak się okazało bezkonkurencyjny. Jednocześnie był jedynym Polakiem wśród 45 zawodników jadących na quadach, którzy 4 stycznia wystartowali z Buenos Aires. Co ciekawe, do mety czyli stolicy Argentyny dojechało zaledwie 18.

Rafał Sonik urodził się w 1966 w Krakowie i jest polskim sportowcem startującym na quadach w rajdach terenowych. W Rajdzie Dakar dwukrotnie zdobył trzecie miejsce i raz drugie. Jest też trzykrotnym zdobywcą Pucharu Świata FIM oraz pięciokrotnym mistrzem Polski w rajdach enduro.